" />

Kuidas valida pulmakutseid, millest alustada?

Oktoobris viisin Pulmamessi raames läbi koolituse noorpaaridele teemal, kuidas ja millest lähtudes valida pulmakutseid. Huvi loengu vastu oli nii suur, et neile, kellele kohti ei jätkunud, teen lühikese kokkuvõtte oma kodulehele. Niisiis.

Kutse on ürituse visiitkaart. See on kokkuvõte tervest üritusest suhteliselt väikesel paberil ning esimene asi, mille külaline Teie käest saab. Vahel, on kutse üllatus, vahel kaua oodatud tõestus ning vahel ka eelmviimasel päeval üle antud reaalne vormistus eelnevalt kas siis meilitsi saadetud voi suuliselt edastatud kutsest peole.

Igal juhul in kutse midagi, mis justkui vormistaks teie pidustust.

Samuti, on kutse sageli ka ainus reaalne asi (fotodele lisaks!), mida inimesed mälestuseks alles hoiavad. 

Kust siis alustada? Milline kutse valida?

Võib alustada Pinterestist.

pulmakutsete valik pinterestis

Võib vaadata läbi kodumaiste valmistajate koduleheküljed.

Võib valmistada ise 

pulmakutsete valmistamine sõpradega

Aga siiski, millisest stiilist, värvist, mustrist voi trükitehnikast lähtuda?

Enne kui me keskendume nendesse olulistesse detailidesse, mis teevad teie kutse eriliseks, kalliks, keeruliseks voi vastupidi lihtsaks, vaatame läbi mõned punktid, millest võiks lähtuda juhul, kui teile tundub, et valik on nii suur, et meeldib koik ja erinevates stiilides ning kust alustada ja millised võiksid olla pidepunktid – ei tea.

Loomulikult, kui teil on pulmakorrdaja, siis peaks tema olema see, kes teid nõustab ja aitab, kuid vahel juhtub ka nii, et nemadki ei tea pakkuda kõiki neid võimalusi, mida kogenud meister saab.

Niisiis- teile tehti ettepanek, te ütlesite jah ja nüüd valite netist pilte, mis teile meeldivad. Muidugi, võib teha ka nii. Eriti siis, kui nii pruudi kui peigmehe maitsed langevad suures plaanis kokku. Kuid mida teha siis, kui see nii pole ning teile tundub, et peale ühise armastuse, teil midagu muud ühist pole?

  1. VÄRV.                                                  Paar aastat tagasi astusin sisse ühte konkurendi salongi välismaal ning enne kui ma üldse midagi vaadata jõudsin, astus väljapeetud ning tõsise ilmega tütarlaps minu poole ja küsis pidulikul häälel – mis on teie pulmavärv? Ma ei tea, kuidas teie, võib-olla on see minu kiiks, et mulle meeldivad värvid üleüldse aga ma jäin tardunult teda vaatama, ei mäletagi mida talle vastasin aga kuni tänase päevani ei oska ma sellele küsimusele vastata- mis võiks olla minu värv…Kui Te olete nagu mina, siis siin on väike spikker, kuidas sellest tardunud olekust produktiivselt edasi liikuda- valge on teil pulmas olemas niikuinii. Miks? Sest isegi kui te valget kleiti kanda ei soovi, siis üldjuhul enamus dekoratsioonidest, laudlinadest jne. on rendifirmadel valged. Muidugi, idee poolest on võimalik tellida ja otsida endale näiteks smargdrohelisi laudlinu, kuid uskuge, see läheb maksma rohkem, kui olemasolevad, klassikalised – valged. Teine värv, mida teil suure tõenäosesuga vältida ei õnnestu on roheline. Miks? Sest ilma lilledeta pulmi esineb suhteliselt harvem kui ilma valge kleidita. pulmavärv rohelineKaks värvi teil juba on, niiet maksimum, mida saate veel lisada, on üks värv pruudile ja üks peigmehele, kuid ka siin on üks nendest juba tegelikult ette antud. Kuidas? Peigmehe ülikonna järgi ehk siis, kui tulevasel kaasal on plaanis kanda halli ülikonda, siis tumesinist pulmavärviks enam valida ei saa. Te saate mu mõttest aru, eks?:) ning siis, kui peigmehe värv on valitud, saab sinna lisada pruudi värvi (tavaliselt on neid vähemalt paar) et saab valida, milline sobib paremini peigmehe omaga. pulmavärv mehe ülikonna järgiSee on üks viis, kuidas lähtuda värvist ning liikuda edasi pulma kujundusega. Kui värv ei ole prioriteet, millest lähtuda siis?
  2. Teie ise. Milline on teie lugu? Kas te kohtusite mõnes erilises kohas või on teil ühine hobi? Mis on teie, kui paari lugu? Ma olen teinud matrjoshka kujulisi kutseid vene paarile, kelle pulm oli üdini vanas vene stiilis- akordioni, pihlakate, sauna, barankadega. matrjoshka- kutse vene pulmaOlen kujundanud monogrammi paarile, kes igal võimalusel käivad mägedes matkamas ning kelle mõlema eesnimed algavad M tähega, mis juba iseenesest meenutab mägede tippe… muusikutele noodipaberi voodriga ümbrikuid jne jne. Mõelge, kuidas teha oma pulmast mitte lihtsalt ilus pidu, vaid jutustus, mis teebki teie pulma täiesti ainulaadseks – erinevaks ükskõik millisest teisest pulmast. ühised huvidKuid mida teha, kui üks teist on mikrobioloog ja teine töötab logistika valdkonnas? Vabal ajal surfab ja teine valmistab tikitud seinapilte? Siis võib lähtuda …
  3. Kohast. Näiteks Kõue mõisas peetavasse pulma võiks valida värviderohked, eklektilise, julge iseloomuga kutsed. eklektilised, värvilised kutsedKujutage ette, kuidas teie kutse sobituks interjööri, sest koik teie pildid tulevad sellise taustaga, teie külalised riietuvad nendesse värvidesse jne…Kui teil on pulm botaanikaaias muruplatsil voi mere ääres voi klassikalises stiilis mõisas- siis on kutse stiil hoopis teine. Kas piisab kolmest pidepunktist, millest lähtuda kutsete valikul? Järgmine postitus tuleb trükitehnilistest valikutest. Sellest, mis teeb kutse kalliks, mille pealt saab kokku hoida ning millest hoiduda. 
signature