" />

Kõik pulma-monogrammistAll about wedding monogramВсе про свадебную монограмму

“Kas Sina tead, mis on monogramm,” küsisin ma telefonivestluses sõbrannalt, kes oli juhuslikult just sel hetkel mulle helistanud, kui valmistusin seda postitust kirjutama. Torust kostus vaikus, siis mõmin ja siis eduka noore naise deduktiivsest mõtlemisest tulenev loogiline mõttekäik- “no, kui mono tähendab….ja…hmmm… “, siinkohal ei pidanud ma kiusatusele vastu ja turtsatasin naerda- “õige, ütlesin ma siis …ja grammi tähendus on olenevalt rikutuse astmest väga laialdane, siis polegi ime, et enamus inimesi on segaduses.”

Kuna sõbranna lõunavaheaeg hakkas läbi saama, nõudis ta mult vastust paari lausega:

“Kõige lihtsamini öeldes on monogramm midagi logotaolist,” vastasin talle. Funktsioon on kindlasti nagu logol, kuid koostis veidi teistsugune. Tavaliselt, koosneb monogramm ühest kuni kolmest tähest ning moodustab tervikliksümboli. Pulmakorralduses saab monogrammi kasutada kutsetel, menüüdel, kingikarbikestel, salvrättidel, istumisplaanidel, koha- ja tänukaartidel, küünaldel, pulmaraamatul jne., jne.

Monogramm on nii mõneski mõttes kaval element, mis väga lihtsa vaevaga seob kokku kogu pulmagraafika. Sisuliselt, kui pruutpaaril on pulmavärvid ja monogramm, on kujunduslikust seisukohast pulm juba väga stiilne ja teistest eristuv.

Eestis, kasutatakse kõige sagedamini pruutpaari eesnimedest (tervenisti) või kahest tähest st. pruudi ja peigmehe eesnimede algustähtedest koosnevat monogrammi.

Läänes seevastu, on väga trendikas kasutada kolme tähte- pruudi ja peigmehe eesnimede algustähed + ühise perekonnanime algustäht. Kui nüüd sõna otseses mõttes väga tähenärija olla aga ka piinliku täpsusega etiketi reegleid järgida, siis kolmest tähest koosnevat monogrammi tohiks kasutada vaid peale ametlikku paari panekut. See tähendab seda, et kutsetel kasutatav monogramm peaks olema kas kahe tähega või pruutpaari eesnimedega (ja/või pulmakuupäevaga), kuna kutsete saatmise hetkel pole pruudil ja peigmehel veel ühist perekonnanime.

Huvitav on see, et monogrammil on tohutult pikk ajalugu- esimesed monogrammid pärinevad veel 350 aastast e. Kr  ja sellegipoolest on monogramm endiselt  üliaktuaalne!  

Tänapäeval, kasutatakse täisnimesid, pulmakuupäeva ning pulmavärvidele lisaks ka mõnda muud elementi, mis pulmateematikas kordub:

Monogram Tree

nii on näiteks väga populaarne monogramm “Puu”, milles olen kasutanud nii puu motiivi, pruutmaari nimesid, kui pulmakuupäeva.

 

Sama põhimõttega, kuid linnu motiiviga monogramm:

Monogram "Like a bird"

Väga värskelt ja modernselt mõjub monogramm oranži liblikaga:

monogramm2

 

Klassikaliste ja elegantsete- ühise perekonnanime algustähega monogrammide näited on siin:

monogramm3

monogram-6

 

Monogramme nagu ka kutseid saab tellida kahel viisil- võib tellida täiesti ainulaadse, ainult Teile kujundatud monogrammi (ning miks ka mitte, kasutada seda hiljem perekonnavapina) või valida endale meelepärane disain eelvalmistatud kujunduste vahel. Eelvalmistatud (kõik eelpool mainitud ja veel mõned) monogrammidel on suur eelis- asendades põhivärvi oma pulmavärviga ja lisades monogrammile enda nimed, muutub see koheselt ainulaadseks, just Teie pulma peegeldavaks logoks ning koosluses kutsega, mille valite, võib olla päris kindel, et teist samasugust pulmapolügraafiat pole mitte kellelgi, mitte kuskil maailmas.

signature